Technícký týdeník č. 05/2019

Nové členské subjekty Svazu strojírenské technologie

Počátkem roku 2019 přibyly do rodiny firem sdružených ve Svazu strojírenské technologie s další dvě výrobní společnosti – SCHUNK GmbH & Co. KG a pražská společnost s ručením omezeným technology-support s.r.o.

Společnost SCHUNK GmbH & Co. KG z německého Lauffenu nad Neckarem spojuje ve svém profilu kvality a přednosti německé rodinné firmy a globálního hráče. Její zrod v podobě jednoduché dílny se datuje do roku 1945, kdy u její kolébky stál otec - zakladatel Friedrich Schunk. Pod vedením jeho syna, Heinze-Dietera Schunka, se firma postupně vyvinula v uznávaného lídra světových kvalit v oblasti upínací techniky a uchopovacích systémů.

Dnes stojí v čele firmy už třetí generace majitelů, vnuci jejího zakladatele – sourozenci Henrik A. Schunk a Kristina I. Schunk. Společnost zaměstnávající 3400 zaměstnanců v devíti závodech a 34 dceřiných společnostech zajišťuje, stejně jako její obchodní partneři ve více než 50 zemích, intenzivní přítomnost firemních produktů na trhu.

S 11 000 standardními komponenty nabízí SCHUNK celosvětově největší sortiment v oblasti upínací techniky a uchopovacích systémů, které lze získat od jednoho dodavatele. Program 2250 chapadel značky SCHUNK představuje nejširší nabídku standardních uchopovacích komponent na trhu. Celkový program uchopovacího systému zahrnuje pak přes 4000 dílů.

Mezi nejdůležitější odběratele patří výrobní závody, které se zabývají montážními, manipulačními i obráběcími procesy. Do okruhu zákazníků patří mimo jiné renomovaní výrobci strojů a zařízení, robotiky, automatizace a montážní manipulace, stejně jako všechny známé automobilky a jejich dodavatelé.

V odvětví uchopovacích systémů vyvíjí společnost SCHUNK zejména chapadla, rotační a lineární moduly, příslušenství pro roboty, modulární montážní automatizaci, uchopovací řešení a modulární asistenční robotiku.

Odvětví upínací techniky pak zahrnuje systémy upínání nástrojů, řešení v hydraulické rozpínací technice, stacionární upínací techniku, upínací systém nulového bodu, sklíčidla, magnetickou upínací techniku a upínací čelisti.

Významným krokem společnosti na poli PR bylo v roce 2012 získání brankářské legendy Jense Gerharda Lehmanna jako vyslance značky SCHUNK. Tento německý fotbalový reprezentant hrál mimo jiné za věhlasné kluby AC Milán, Borussia Dortmund nebo londýnský Arsenal. Firemní slogan říká, že tento známý brankář doslova zosobňuje přesné uchopení a bezpečné držení, což jsou také přednosti produktů společnosti SCHUNK.

Společnost technology-support s.r.o. působí od roku 2003 na českém a slovenském trhu především v oblasti služeb a CAD/CAM dodávek pro uživatele, výrobce a prodejce CNC obráběcích strojů. Během této doby firma získala řadu stálých a spokojených zákazníků. Za úspěchem firmy stojí mimo jiné snaha nebýt pouze jednorázovým dodavatelem určité technologie, ale stát se především partnerem, nabízet řešení problémů, s nimiž se uživatelé při své práci setkávají.

Trvalá podpora CNC provozů a provozů nástrojáren představuje zejména následující nabídku:

• CAD/CAM software pro produkční obrábění GibbsCAM.
• Cimatron CAD/CAM pro návrh, konstrukci a výrobu elektrod, forem, lisovacích a postupových nástrojů.
• Vysokotlaké a velkoobjemové chlazení a filtrace ChipBLASTER pro obráběcí stroje.
• CIMCO – editor, DNC, MDC a MDM řešení pro NC programátory, zasíťování CNC strojů a monitoring výroby.
• NCBrain pro optimalizaci NC kódu a optimalizaci práce na CNC obráběcích strojích.
• CAD řešení nejen na převod CAD formátů.
• Podavače tyčí, vynašeče třísek, vysokotlaké chlazení, odsávání a filtrace vzduchu od společnosti LNS;
• Hledání optimálních technologií výroby na CNC obráběcích strojích, technická podpora prostřednictvím telefonu či e-mailu.
• Školení a rekvalifikační kurzy pro obsluhu a programátory CNC obráběcích strojů, pro servisní pracovníky a údržbu CNC strojů a konstruktéry nástrojů v CAD softwaru.

sst

© 2015 SST

webdesign
COMPEA, s.r.o.