Technický týdeník č. 09/2013

Významné společenské ocenění Ing. Jana Rýdla staršího

Ve čtvrtek 19. dubna se dostalo majiteli společnosti TOS VARNSDORF Ing. Janu Rýdlovi staršímu velmi cenného uznání. Na slavnostním galavečeru ve Španělském sále Pražského hradu byl jedním z deseti manažerských osobností České republiky, které obdržely speciální cenu u příležitosti čtvrtstoletí konání ankety Manažer roku.

Slavnostní galavečer pořádala Česká manažerská asociace (ČMA), zúčastnilo se ho více než dvě stovky manažerů, premiér, členové vlády a další významní hosté, včetně prezidenta Evropské asociace manažerů. Pan Rýdl se zde zařadil mezi deset Manažerů čtvrtstoletí, které vybrala ČMA u příležitosti jubilejního ročníku prestižní soutěže MANAŽER ROKU, kterou vyhlašuje a organizuje, a 100 let vzniku Československa.

Titulem Manažer čtvrtstoletí byli vedle Jana Rýdla st. jmenováni Zbyněk Frolík (LINET), Vladimír Feix (Karlovarský porcelán), Zdeněk Pelc (GZ Media, dříve Gramofonové závody v Loděnicích), Bořivoj Kačena (Eurovia CS, dříve Stavby silnic a železnic), Štěpán Popovič (Glaverbel, dříve Sklounion Teplice), Lubomír Stoklásek (Agrostroj Pelhřimov), Daniel Beneš (ČEZ), Jiří Cienciala (Třinecké železárny, ministr, vládní zmocněnec pro tři kraje). Jednou z osobností TOP 10 je Manažerka čtvrtstoletí Jaroslava Valová (SIKO koupelny).

Oceněné manažery pozdravil a ceny předal premiér Andrej Babiš a členové jeho vlády, ministryně financí Alena Schillerová, ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová. Na galavečer zavítal z Bruselu na pozvání ČMA i prezident Evropské asociace manažerů pan Ludger Ramme. Záštitu nad oceněním Manažerů čtvrtstoletí převzal prezident republiky Miloš Zeman.

Soutěž Manažer roku je v České republice jedinečná, žádná jiná neoceňuje manažery napříč odvětvími, profesemi a regiony. Právem je považována za měřítko v této profesi. Soutěž soustavně 25 let vyhledává nejlepší manažerské osobnosti a příklady řídicí praxe. V soutěži se do finále dostalo 1 487 finalistů, vyhlášeno bylo 59 Manažerů a Manažerek roku. Soutěž v průběhu času doznala změny, vznikla Hodnotící komise a Národní komise, vypilovávala se kritéria hodnocení. Založena byla na tajném hlasování, propojilo se kvantitativní a kvalitativní hodnocení. Součástí procesu výběru manažerů byla návštěva jejich působiště, zejména firem, a reporty. Další úpravou bylo, že TOP 10 nejlepších se přestala hodnotit podle pořadí a v roce 2003 byl vedle titulu Manažer roku zaveden i gendrový protějšek Manažerka roku. Záměrem bylo zviditelnit ženy v manažerských funkcích. Novinkou je také zavedení ceny za Inovace pro udržitelný rozvoj, která byla poprvé udělena v roce 2017.

V předvečer svého XXX. Sněmu, dne 15. května 2018, ocenila Hospodářská komora v ostravském hotelu Clarion 39 osobností Merkurovými medailemi. Komora tak tradičně vyznamenává význačné osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do historie Hospodářské komory, pomáhají šířit její dobré jméno a zvyšují prestiž podnikání nebo řemesel v České republice i v zahraničí.

I v letošním roce byly ceny rozděleny do tří kategorií. Zlaté Merkurovy medaile z rukou prezidia obdrželo celkem 13 osobností, stříbrné sošky si odneslo 18 oceněných a bronzovým Merkurem bylo oceněno 8 laureátů.

Držitelem Zlaté Merkurovy medaile se stal opět Ing. Jan Rýdl starší. Ocenění pro Ing. Jana Rýdla je o to cennější, když uvážíme, z kolika vynikajících manažerů byl Českou manažerskou společností i hodnotící komisí Hospodářské komory České republiky vybírán. Je to nepochybně uznání za dlouhodobý přínos této významné osobnosti českému strojírenství a současně jde o velmi významné ocenění i pro společnost TOS VARNSDORF, která je už po dlouhá léta vlajkovou lodí Svazu strojírenské technologie. Srdečně blahopřejeme!

sst

© 2015 SST

webdesign
COMPEA, s.r.o.