Technický týdeník č. 14/2017

Přípravy na EMO Hannover 2017 jsou v plném proudu

V době od 18. do 23. září 2017, po čtyřleté pauze, se znovu otevřou brány výstaviště v Hannoveru pro světovou premiéru produkce strojírenského sektoru. Svým mottem Komunikační systém pro inteligentní výrobu obrátí veletrh pozornost k zásadním tématům digitalizace a síťového sdílení v rámci výrobních procesů.

Svou účast již nyní potvrdilo více než 2 000 firem ze 45 zemí, což představuje přes 1 400 vystavovatelů jen z Evropy. Počet asijských účastníků se zvyšuje o 21 až 25 procent.

„Stav registrace je tedy podstatně vyšší oproti předešlé výstavě“ říká generální komisař výstavy Carl Martin Welcker, „takže řada ukazatelů nasvědčuje rekordní účasti“.

Slavnostní otevření výstavy za účasti německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera je plánováno na 18. září 2017, jednu hodinu po poledni. Kromě prezidenta a premiéra vlády Dolního Porýní – Saska pana Stephana Weila promluví při zahajovacím ceremoniálu též prezident CECIMO Luigi Galdabini, který pak s doprovodem absolvuje podrobnou prohlídku celého výstaviště.

„Předvedeme oficiální delegaci výrobní a inovační kapacity našeho sektoru a celé spektrum řešení, která nabízíme pro oblast digitalizace“, dodává Carl Martin Welcker.

Možnosti inteligentní výroby v rámci sítí

Hlavním tématem diskusí v oblasti výrobních technologií bude digitalizace a síťové propojení, což je i mottem veletrhu EMO. Organizátoři věří, že EMO Hannover 2017 bude generovat důležité podněty pro implementaci diskutovaných konceptů Průmyslu 4.0 a Internetu věcí (IoT). Svá řešení exkluzivně představilo médiím 36 vystavovatelů již v průběhu měsíce června.

„Digitalizaci implementujeme do oboru obráběcích strojů již delší dobu“ říká Carl Martin Welcker. „Digitální zobrazení pro účely simulací je například možné již dosti dlouho“. Klíčovým tématem Industry 4.0 je nyní síťové propojení všech výrobních operací a celého zhodnocovacího řetězce.

V konzistentně propojené výrobě je možno flexibilně vyrábět v optimalizovaných sekvencích tak, aby bylo možno zvládnout postupně řadu výrobních příkazů. Komunikace a kontrola pomocí kompletního síťového propojení celého výrobního řetězce v reálném čase vytvoří maximum přidané hodnoty pro firmy, pokud implementují horizontální komunikaci od obdržení zakázky až po expedici výrobků. V rámci zhodnocovacího řetězce je navíc důležité síťově propojit nejen subdodavatele komponent, ale i logistické partnery a zákazníky, aby byla dosažena maximální produktivita, flexibilita a efektivnost.

„Pokud se to podaří, nastane výrazný skok v produktivitě a katapultuje to firmy na špičku v mezinárodní konkurenci“ zní závěr generálního komisaře výstavy Carl Martina Welckera.

Jako inovační fórum a ukazatel trendů bude tedy EMO Hannover 2017 prezentovat široké spektrum obchodních a technických témat. Ta budou zahrnovat výrobní operace zítřka, procesy aditivní výroby, zpracování kovů v leteckém a kosmickém průmyslu, bezpečnost výrobních strojů, vývoj trhů v USA, Mexiku a Indii, podporu start-upů pro inteligentní výrobu, zařazení mladých do výrobních procesů a celou řadu dalších témat.

sst

© 2015 SST

webdesign
COMPEA, s.r.o.