Technický týdeník č. 06/2017

Evropský Industry Day v Bruselu

V posledním únorovém dni se ve výstavných prostorách budovy Karla Velikého v Bruselu konala mezinárodní konference pod názvem Industry 4 People – European Industry Day. Význam tohoto setkání podtrhl ve svém videopozdravu sám prezident Evropské komise Jean-Claude Juncker. Úvodní projev přednesla evropská komisařka pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky Elżbieta Bieńkowska. Hlavní náplní konference byla mezinárodní výměna názorů na různé možnosti, jak zajistit Evropě vedoucí úlohu v rámci nové průmyslové revoluce a tím i budoucí konkurenceschopnost evropské průmyslové výroby.

Hlavní diskuse se rozvinula v jednotlivých tematických sekcích probíhajících paralelně pod názvem Lidé, jejich tvůrčí schopnosti a budoucí charakter lidské práce, Teritoriální aspekt, průmyslová transformace evropských regionů, ekosystém a investice do růstu průmyslové výroby a konečně Pokročilé technologie budoucnosti a možnosti přístupu malých a středních podniků k jejich využití.

U řečnického pultu se střídaly klíčové osobnosti z nejrůznějších bruselských struktur, počínaje Evropským parlamentem, přes jednotlivé výbory Evropské komise, až po instituce jako EUREKA, Evropské centrum pro politické strategie, Confindustria, Evropská odborová konfederace, Evropská nadace pro problematiku klimatu, Evropský technologický institut, až po představitele regionálních vlád, zástupce velkých mezinárodních bank a manažery významných průmyslových podniků. (pokračování v čísle 7)

sst

© 2015 SST

webdesign
COMPEA, s.r.o.