Datum 21.11.2017

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček společně s náměstkem ministra pro průmysl Eduardem Muřickým a prezidentem Svazu strojírenské technologie Miroslavem Šabartem předali ceny vítězům 19. ročníku soutěže mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů. Soutěž pořádal Svaz strojírenské technologie a zapojilo se do ní 135 žáků ze třiceti středních odborných škol a učilišť z celé České republiky.

Český strojírenský průmysl, který je páteří české ekonomiky, dlouhodobě trpí nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil. "Proto také Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci se Svazem strojírenské technologie a Veletrhy Brno dlouhodobě podporuje tuto soutěž. Pro mladé strojaře i jejich odborné pedagogy je pozitivní motivací a dokazuje, že máme řadu technicky velmi nadaných studentů, které náš průmysl tolik potřebuje. Procházíme obdobím, kdy musíme reagovat na nové trendy a výzvy v oblasti technologií, a právě ocenění studenti jsou budoucností rozvoje našeho průmyslu. Snažím se jako ministr průmyslu a obchodu maximálně podporovat technické vzdělávání, bez kterého se v budoucnu skutečně neobejdeme. A věřím, že v tomto trendu budou pokračovat i moji následovníci," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček.

"Chtěl bych poděkovat Ministerstvu průmyslu a obchodu a panu ministrovi Jiřímu Havlíčkovi za nesmírně důležitou podporu v oblasti technického vzdělávání. Nedostatek technicky vzdělaných odborníků je skutečným problémem a limitujícím faktorem našeho průmyslu, Proto jsem rád, že zájem studentů technických škol o tuto soutěž každoročně stoupá a věřím, že i díky podpoře a aktivitám Ministerstva průmyslu a obchodu, profesních svazů i odpovědných firem se nám v praxi podaří zacelit problémy s nedostatkem technicky vzdělaných pracovníků," uvedl předseda Svazu strojírenské technologie Miroslav Šabart.

Pro účely soutěže, kterou pořádá na Mezinárodním strojírenském veletrhu Brno Svaz strojírenské technologie, poskytla společnost Kovosvit MAS dvě obráběcí centra. „Tuto soutěž maximálně podporujeme, protože jednoznačně přispívá k výchově nové generace technicky vzdělaných pracovníků pro náš průmysl. Pro studenty jde o skvělou příležitost vyzkoušet si vlastní software v reálném prostoru obráběcího stroje. Tato zkušenost pro ně zároveň představuje motivaci do dalšího studia,“ uvedl generální ředitel sezimoústecké společnosti Kovosvit MAS Libor Kuchař.

Celkovými vítězi se ve svých kategoriích stali Filip Dočekal ze SPŠ, OA a JŠ Frýdek Místek; Ondřej Vavera z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou a Pavel Macho ze SPŠ strojní a elektrotechnická Velešín.

Zobrazit na homepage ne

sst

© 2015 SST

webdesign
COMPEA, s.r.o.